Restauracja wydaje się być pewnym pomysłem na biznes – bo przecież jeść ludzie zawsze będą, podobnie jak zawsze będą chodzić do fryzjera i korzystać z usług… zakładów pogrzebowych.  Czasem najważniejsze jest dobre jedzenie, a czasem wystarczy ciekawy pomysł.

Na świecie jest mnóstwo ciekawych restauracji, które zaskakują wystrojem wnętrza i tym właśnie się wyróżniają. Np. tajwańska restauracja Modern Toilet, w której motywem przewodnim są toalety. Goście siedzą na sedesach, jedzą z sedesów, miejmy nadzieję tylko, że jedzenia nie można określić tym samym słowem, którym zwykle określamy zawartość toalety 😉

Inne nietypowe restauracje to położona na Malediwach restauracja Ithaa, która znajduje się pod wodą, Dans Le Noir z Londynu, w której zjemy posiłek w ciemności (w Polsce taka restauracja jest w Poznaniu) czy japońska Izakaya Kayabuki, w której za ladą stoi… małpa! Problem w tym, że nawet jeśli te pomysły są fajne i nietypowe, to przeniesienie ich  jest właściwie nie do zrealizowania lub bardzo trudne i kosztowne. Ale jest sporo ciekawych restauracji na świecie, które można otworzyć także tutaj bez większych nakładów finansowych niż ma to miejsce w przypadku każdej innej restauracji.

Restauracja meksykańska Amigos Burrito Bar w centrum Cork której właścicielem jest Grzegorz z którym miałam przyjemność porozmawiać i przybliżył mi smak potraw meksykańskich . Restauracje otworzył w 2014 roku ale gotowaniem zajmował się od zawsze . W Polsce Grzegorz był szefem kuchni i pracował również w takich restauracjach jak Sheraton na najwyższym poziomie . Gotował można powiedzieć od dziecka pomagając mamie w domu i była to  pasja do gotowania od zawsze. Dlaczego meksykańska kuchnia? Grzegorz przyjechał do Cork i wiedział że chce gotować i już wtedy miał plan że otworzy restaurację a meksykańska ponieważ nie było wtedy żadnej innej restauracji tego typu była to nowość na rynku irlandzkim.

Każdy znajdzie coś dla siebie możemy zjeść tacos,  burrito, faita, dania wegetariańskie, chilli con-carne, creamy chicken który cieszy się dużą popularnością i sprzedaje się w dużych ilościach jest tego naprawdę dużo i wszystko wygląda smacznie. Przede wszystkim wszystko jest świeżo przygotowane danego dnia na bieżąco . Sposób podania i obsługa na piątkę z plusem.   Jakość na najwyższym poziomie sztućce i talerzyki ekologiczne oraz przyprawy czy sosy najlepszej jakości. Na stołach małe kaktusy i ogólnie bardzo przyjemny lokal pełen kolorów i pysznego jedzenia. Plany na przyszłość to będzie się wiele działo nowy wystrój i mnóstwo nowych smaków i potraw oczywiście meksykańskich ale to nie wszystko kolejna  restauracja brazylijska . Restauracja ma być na najwyższym poziomie ale ceny nadal będą przystępne to jest motto właściciela. Jest to przede wszystkim zdrowa kuchnia może trochę pikantna ale w Amigos potrawy są przygotowywane indywidualnie i ostrość zależna od upodobań. Na stronie Facebook można znaleźć wiele informacji odnośnie nowych potraw czy konkursów . Ja po raz pierwszy mogłam spróbować kaktusa tak prawdziwego kaktusa . Jeżeli jesteście ciekawi jak smakuje kaktus zapraszam do Amigos w Cork a gwarantuje smaczna przygodę w Meksyku.

Amigo's Burritos Bar

Amigo’s Burritos Bar

7 Washington St, Centre, Cork

Facebook