Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysta, reżyser związany z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znany mn. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”) przyjeżdża do Cork!

Arek Jakubik jest zdobywcą wielu nagród filmowych ( Orły, Złote Lwy, FAF, Grand OFF, Netia OFF CAMERA ) a w tym roku został nominowany wraz ze swoim zespołe do Fryderyków za najlepszy rockowy album i teledysk roku!

Wielu z was teraz zada sobie pytanie, Fryderyki? To przecież nagrody muzyczne! Zespół Dr. Misio, bo onim mowa powstał z inicjatywy Arka w 2008 roku a 26 marca 2013 roku ukazał się ich debiutancki album studyjny, zatytułowany “Młodzi”.

Poza Jakubikiem skład uzupełniają Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński.

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty, wspomniana już wcześniej płyta pt: „Młodzi” i „Pogo” których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff , a najbardziej harakterystycznymi utworami są: „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo”czy „Mr.H….”. Wiosną 2017r ukazała sie trzecia płyta pt.’Zmartwychwstaniemy’, której producentem jest Kuba Galiński znany z produkcji plyt dla: HEY, Ania Dąbrowska czy Ania Rusowicz. Trzecią płytę promuje utwór pt.’Pismo’ do którego teledysk zrobił Wojtek Smarzowski.

To właśnie za sprawą utworu ’Pismo’ w zeszłym roku zrobiło się głośno. Zespół został odsunięty z udziału w Festiwalu w Opolu. Po tej kontrowersyjnej decyzji  z udziału w festiwalu zrezygnowała większość zaproszonych artystów, jak również ludzie na różne sposoby związani z tą imprezą.

Już 26 maja w Cork, na scenie w Crane Lane Theatre będziemy mogli zobaczyć ich na żywo! Piszemy o tym już teraz, gdyż tylko do końca kwietnia można nabyć bilety na to wydarzenie w promocyjnej cenie €22, a ilość biletów w promocji jest ograniczona!

A to nie wszystko!

Tego samego dnia w samo południe będzie można porozmawiać z Arkiem Jakubikiem w ABC EduLibrary, ze względu na ograniczoną ilość miejsc jest wymagana rejestracja.