Nasze-chleby-1.png

URUCHOMIENIE CENTRUM INFORMACJI KONSULARNEJ I ZINTEGROWANEGO TELEFONU DYŻURNEGO

REDAKCJA.

Informacja o uruchomieniu Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego

 

 

Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych).

Centrum nie udziela informacji w sprawach wizowych.

Po wybraniu lokalnego numeru telefonu zostaniecie Państwo przekierowani do konsultanta w MSZ (nie ponosząc dodatkowych kosztów wynikających z przekierowania połączenia do Polski – koszt rozmowy lokalnej).

 

W przypadkach, które wykraczają poza kompetencje konsultantów Centrum, ponieważ wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędem konsularnym lub też decyzji właściwego konsula, pracownicy Centrum będą starali się doradzić Państwu jak postępować w tej sprawie.

 

CENTRUM INFORMACJI KONSULARNEJ będzie funkcjonować w następujących godzinach czasu miejscowego. CIK będzie udzielał informacji w te dni wolne od pracy na terenie Irlandii, które są jednocześnie zwykłymi dniami pracy w PL (np. bank holiday).

 

Poniedziałek 8-16

Wtorek 8-16

Środa 8-16

Czwartek 8-16

Piątek 8-16

Sobota  Nieczynne

Niedziela  Nieczynne

Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w Irlandii: (+353) 1 56 66 306

 

 

ZINTEGROWANY TELEFON DYŻURNY ma ułatwić Państwu kontakt z konsulem dyżurnym w szczególnych i nagłych przypadkach losowych poza godzinami pracy urzędów.

Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w Irlandii: (+353) 156 66 307

Zintegrowany telefon dyżurny będzie funkcjonował poza godzinami pracy urzędów t.j. od 16:00 – 08:00 czasu miejscowego (godz. 17:00 do 9:00 czasu warszawskiego), a także w soboty, niedziele oraz polskie i irlandzkie dni wolne od pracy.

Żródło: Ambasada RP w Dublinie