MYCORK POLISH ASSOCIATION

Non Profit Organization.

MyCork Polish Association jest jedną z najprężniej działających w Irlandii organizacją polonijną, obejmującą miasto i hrabstwo Cork.

Zarząd Stowarzyszenia

Lila Maciejewska
Lila Maciejewska

Prezes

Adam Oleś
Adam Oleś

Wiceprezes, Skarbnik, Project Manager

Maja Grześkowiak
Maja Grześkowiak

Sekretarz

Grzegorz Nosek
Grzegorz Nosek

Redakcja

Główne cele Stowarzyszenia MyCork to:

 *  integracja społeczności polskiej w Cork;

 *  szeroko pojęta informacja dotycząca codziennego życia w Irlandii, przepisów, prawa;

 *  integracja społeczności polskiej z irlandzką oraz innymi społecznościami zamieszkującymi hrabstwo;

 *  promowanie polskiej kultury i tradycji.

Historia Stowarzyszenia MyCork

Stowarzyszenie na początku swojej historii działało nieoficjalnie jako grupa osób chętnych do pomocy rodakom w trudnych sytuacjach.

Początki datowane na jesień 2005 roku sięgają czasów, kiedy w ramach prowizorycznego biura wolontariusze – korzystając z komputera w jednej z kawiarenek internetowych – pomagali w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Organizowano również wspólne wyjazdy rekreacyjne i turystyczne.

Działalność poszerzała się wraz z napływem nowych kreatywnych ludzi do Irlandii. Sprawność działania MyCork zawdzięcza Internetowi, który jest głównym źródłem informacji i komunikacji. Za pośrednictwem bardzo aktywnego forum, nowo przybyli mogą uzyskać wiele cennych informacji o tym jak żyć w Irlandii. Warto zaznaczyć, że na forum zarejestrowanych jest ponad 8 tysięcy użytkowników i napisano ponad 390 tysięcy wiadomości.

Działalność Stowarzyszenia MyCork

Stowarzyszenie MyCork ciągle się rozwija i poszerza swoją działalność. Jest najbardziej znaną organizacją imigrancką na terenie hrabstwa Cork, wiedza o naszej działalności powszechna jest także pośród wielu instytucji irlandzkich, a nasze logo jest łatwo rozpoznawalne na terenie całej Irlandii. Nadal rodzą się nowe plany i pomysły, rośnie ilość aktywnych członków, a wszystkie projekty MyCork cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością.

Jednym z najważniejszych projektów Stowarzyszenia MyCork jest prowadzenie własnego portalu mycork.org i forum: forum.mycork.org, na których Czytelnicy mogą wziąć udział w wielu konkursach systematycznie organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Przeznaczamy do rozlosowania m.in. bilety do kina i wejściówki na występy znanych polskich artystów goszczących w Cork. Portal m.in. z lokalnymi informacjami jest często aktualizowany, jego statystyki odwiedzin nieprzerwanie rosną, a forum jest miejscem aktywnej wymiany informacji przez bardzo wielu aktywnych użytkowników.

Współpraca z innymi organizacjami

Stowarzyszenie MyCork udzieliło pomocy także innym stowarzyszeniom i organizacjom, oraz wsparło wiele projektów realizowanych przez osoby prywatne. M.in.

– wsparło Society of St.Vincent de Paul w Cork przeznaczając 500 euro na rzecz powodzian: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/11/podziekowanie-od-society-of-st-vincent.html oraz 431,83 euro uzyskanych podczas Festiwalu Kultury Polskiej: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/11/stowarzyszenie-mycork-wspiera-society.html

– pomogło w kweście na rzecz Sirius Arts Centre; irlandzkiego centrum sztuki powstałego w 1988 r. w Cobh i działającego na zasadach non – profit: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/06/kwesta-na-rzecz-sirius-arts-centre-w.html i http://kronikamycork.blogspot.com/2009/05/kwesta-w-ronans-garden-w-cuskinny.html

– wspierało medialnie działania Kampanii Mama, Tata &… Myself?; m.in.: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/04/wystawa-magic-illustrations.html

– wsparło medialnie i współfinansowało na łączną kwotę 600 euro „Piknik dla rodzin” i „Witaj Szkoło”, organizowany przez „Centrum – Together”;

– wsparło medialnie i za pomocą ufundowanych nagród polskie imprezy m.in. Polskie Karaoke: http://kronikamycork.blogspot.com/2009/07/polskie-karoke-w-cork.html – i wiele innych.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z info@mycork.org