Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań
” Nasze korzenie nasza klutura –
tradycje, obrzędy,rękodzieło, spuścizna kultury Słowian”

Dawno, dawno temu (lata największej ekspansji przypadają na VI-VII wiek n.e.) istniał lud żyjący w zgodzie z przyrodą i jej cyklami, szanujący przybyszy z nieznanych krajów, uczciwy, ceniący wolność, któremu pojęcie władzy było obce.

Tak o Słowianach napisał Leszek Matela w swojej książce ” Tajemnice Słowian”

” Opowieści o Magii Starosłowiańskiej”

Nasi przodkowie Słowianie zamieszkiwali bezkresne puszcze,.
Żyli w sposób prosty w harmoni z przyrodą w lekkości i radości.
Rytm ich życia wyznaczały pory roku i fazy książyca.
Przyroda była dla nich mądrościa i magią. Czcili naturę i każdy jej przejaw.
Magia była nieodłącznym elementem życia codziennego oraz wszystkich uroczystości rodzinnych i Świąt. I właśnie o tym opowiem na tym spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Metamorfoza z MyCork. Tym razem wykład poprowadzi Jola Szalecka, która od 14 lat zajmuje się rozwojem osobistym i duchowym. Ma holistyczne podejście do człowieka i jego potrzeb. Od lat propaguje zdrowy styl życia. Rozpowszechnia informacje na temat oczyszczania i odżywiania organizmu, technik oddechowych, medytacji, pozytywnego nastawienia do siebie i świata. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem o czym przekonacie się na spotkaniu. Nasze spotkanie odbędzie się tuż przed pełnią księżyca ( 9.03 – Pełnia ). Jest to czas przychylny wszelkim oczyszczaniom. Po spotkaniu będzie można oczyścić się jajkiem.