Polska biblioteka w Cork  działa już 2 lata i księgozbiór wciąż rośnie; rozwija się także coraz bardziej działalność kulturalna.

W tej chwili  mamy już 6 tysięcy książek, które zgromadzone  są w jednym pomieszczeniu. Do niedawna odbywały się tu także zajęcia i spotkania. Trzeba było  jednak dostawić regały na coraz większą ilość książek.

Niezbędne było wynajęcie drugiego pomieszczenia, a niespodziewanie okazało się to możliwe… Od  sierpnia biblioteka ma drugie, dodatkowe pomieszczenie z przeznaczeniem właśnie na  działalność kulturalną. Wszystko będzie gotowe już pod koniec sierpnia. Będzie to miejsce dla Klubu Malucha, Klubu Seniora, Klubu Szachowego; na projekcje filmowe w Małym i Dużym Kinie. Będą miały miejsce cykliczne Wieczory z Poezją,  spotkania z książką dla dzieci, warsztaty rozwojowe i artystyczne.

W każdą 3cią niedzielę miesiąca zapraszamy rodziny do spędzenia czasu i wspólnej zabawy przy grach planszowych;  mamy duży wybór gier dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy też mamy z dziećmi; w czasie kiedy dzieci będą się bawić ich mamy mogą spędzić czas na rozmowie przy przy herbartce.

Organizujemy także wymiany i kiermasze książek, podczas których można wymienić swoje książki na inne lub kupić interesującą książkę za drobną kwotę.

Nasza biblioteka to miejsce otwarte dla wszystkich, gdzie panuje swojska atmosfera; to takie miejsce   z duszą. Działamy non profit i pracujemy społecznie. Zapraszamy do odwiedzania i wspólnego tworzenia tego miejsca.

Istnieje możliwość podnajęcia nowej sali, co pomogłoby nam opłacić rent.

Wszystkich chcących wspomóc naszą bibliotekę zapraszamy na stronę www.gofundme.com

 

ABC EduLibrary
Green Gate Business Center
Gould St, The Lough, Cork
https://abcedulibrary.ie/

ZAPRASZAMY                                                                       
Środy i Piątki 11 – 16.00
Soboty 11-18.00
Niedziela 11-17.00  3cia n-la

ABC Edulibrary

Green Gate Business Centre

Gould St, The Lough, Cork,

T12 Y65D