Archeolodzy pracujący nad modernizacją Dunkettle Interchange odkryli kuchnię polową z epoki brązu, ale odkrycie nie opóźni prac budowlanych, które rozpoczną się na początku 2019 roku.

Trwa obecnie przebudowa najbardziej ruchliwego skrzyżowania drogowego w kraju poza Dublinem o wartości 100 mln EUR.

Przez to ruchliwe skrzyżowanie  przejeżdża około 80 000 do 100 000 samochodów dziennie i łączy się z M8 do Dublina, N25 do Waterford, a także Glanmire Road i N40 South Ring.

Istniejące skrzyżowanie  działa obecnie znacznie powyżej przepustowości i cierpi z powodu dużego natężenia ruchu w szczytowych godzinach.

Prace archeologiczne zostaną ukończone w tym miesiącu i oczekuje się, że miejsce „ftaht fiadh” – kuchnia polowa z epoki brązu – oraz wszelkie inne odkryte stanowiska archeologiczne zostaną w pełni uprzątnięte  z dużym wyprzedzeniem przed głównymi pracami budowlanymi. Zanim to nastąpi, na początku października rozpoczną się prace na Silversprings Interchange na N8, co spowoduje uregulowanie zarówno pasów ruchu na tym obszarze.

Rada Miejska Cork planuje rozpocząć prace, które poprawią przepływ ruchu na ruchliwym skrzyżowaniu, które działa jako jedna z głównych arterii w mieście przy Lower Glanmire Road, North Ring Road i Tivoli Docks.

Ponadto, Rada Hrabstwa Cork rozwija program mający na celu poprawę przepływu ruchu w rejonie Little Island. Przetargi na roboty będą ogłaszane w przyszłym miesiącu i intencją jest ukończenie tych prac przed fazą budowy głównej Dunkettle Interchange. Inteligentny system zapewni informacje dla stałych znaków wiadomości elektronicznych oraz dostarczanie informacji o czasie podróży w czasie rzeczywistym dla osób dojeżdżających do pracy korzystających z trasy.

 

Źródło: Evening Echo