Chcemy udzielać porad prawnych w prostych słowach. Nie używamy długich, skomplikowanych i pozbawionych znaczenia zwrotów podczas rozmowy z Tobą, naszym klientem. Jeśli chcesz usłyszeć o wszystkich możliwościach i subtelnościach sytuacji prawnej wyjaśnimy Ci to z przyjemnością. Nie każdy chce tego słuchać. Większość chce mieć załatwioną sprawę.

Zainwestujemy w Twoją sprawę wszystko, co mamy: czas i wiedzę. Nie mam worków gotówki ani wielkiej linii kredytowej. Dla waszej wiedzy: inwestycja kwoty 100 euro w sto spraw oznacza zamrożenie 10.000 euro na czas trwania spraw. Zwykle potrzeba zainwestować 400 – 700 euro w sprawę, a spraw jest więcej niż 100. Mowa tu o dziesiątkach czy nawet setkach tysięcy Euro. Oczywiście, że mogę zorganizować kredyt na te opłaty. Ale to Klient, czyli Ty, zapłaci koszt tej pożyczki. Bez żadnych wątpliwości znajdzie to odzwierciedlenie w Twoim rachunku.

Co sprowadza mnie do drugiego tematu: pieniędzy.

  1. Mówimy prosto z mostu. Nie mamy problemu powiedzieć „ile?”. Zapytaj.
  2. Chcemy pomóc. Tak zarabiamy na życie. Pomocą, nie rozbojem. Nikt nie łupi klientów w mojej kancelarii.
  3. Jeśli wydaje Ci się, że możesz potrzebować prawnika, to na pewno go potrzebujesz. Możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, możesz mieć nadzieję, że tym razem się uda, ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Na pewno taniej.
  4. Telefon do kancelarii, żeby dowiedzieć się czy możemy pomóc nie kosztuje nic (zależnie od planu taryfowego Twojego operatora telefonicznego). Może damy radę rozwiązać Twój problem za pomocą jednej czy dwóch rozmów telefonicznych? Zadzwoń.
  5. Krótka konsultacja kosztuje 50 euro. Tylko tyle. Żaden majątek. Konsultacja w sprawach wypadkowych i dotyczących obrażeń osobistych jest bezpłatna.
  6. W czasie tej konsultacji postaramy się udzielić porady, której potrzebujesz. Nasza rada może nie przypaść do gustu, nie wszystko da się załatwić, ale przynajmniej będziemy szczerzy. Jeśli nie możemy pomóc na miejscu, postaramy się powiedzieć ile będzie to kosztować. Albo chociaż podać rząd wielkości, jeśli nie uda nam się podać dokładnej ceny usługi.
  7. Tak czy inaczej, po 20 minutach konsultacji będziesz wiedział więcej.

Nie bójcie wielkiego rachunku z dużą ilością zer za krótką pogawędkę. Poważnie.

Nasza kancelaria specjalizuje się postepowaniach dotyczących obrażeń osobistych, lecz z przyjemnością doradzimy również w sprawach dotyczących zakupu nieruchomości i udzielimy również porady w sprawach karnych. Z radością wysłuchamy i udzielimy informacji i rady. Mogą się Państwo z nami skontaktować (w godzinach pracy Kancelarii) pod numerem telefonu 01 64 000 30 lub przez stronę www.polskiprawnik.ie.

Marcin Szulc