Anna Szala-Zatorska   otworzyła cukiernie 26 lipca 2016 w swoje urodziny . Mimo natłoku pracy odpowiedziała na kilka moich pytań.  


Co skłoniło ciebie Aniu do otwarcia własnej cukierni?  

Chciałam stworzyć małą Cukiernie w której można zjeść smacznie bez sztucznych dodatków a przepisy mają swoją historię.
Nigdy nie myślałam że będę prowadziła tego typu biznes.  Moja mama jest cukiernikiem więc ciasta i torty są mi znane od dziecka ale tak naprawdę dopiero jak przyjechałam do Irlandii postanowiłam piec  ciasta oraz torty i z czasem stało się to zajęciem które pokochałam. Moim pierwszym biznesem było biuro doradztwa i tłumaczeń ale to nie było to co chciałam robić i nie dawało mi takiej satysfakcji.  Postanowiłam więc ze wspólnikiem otworzyć Cukiernie . Nie trwało to jednak długo i dzisiaj prowadzę Cukiernie sama z pomocą dziewczyny u mnie zatrudnionej .

Jak wygląda praca w cukierni ?

Jest to ciężka praca , ale bardzo satysfakcjonująca.  Najwięcej pracy oczywiście mam od środy do niedzieli praca siedem dni w tygodniu czasami zaczynam o czwartej nad ranem .

Co najbardziej lubisz piec?

Chyba nie ma takiej rzeczy najbardziej lubię zdobić torty niestety nie mam w tej chwili za wiele czasu aby poświęcić się tylko pracy nad tortami bo jest jeszcze mnóstwo innej pracy w cukierni . Może w przyszłości kiedy zatrudnię jeszcze kogoś będę miała więcej wolnego czasu . Tak naprawdę wszystko lubię piec a produkty są najlepszej jakości i nie stosuje zamienników wszystko sama próbuje wcześniej i jeżeli mi smakuje to również  smakuje innym. Ma być smacznie jak w domu i nie jest ważna ilość tylko jakość. Klient ma wrócić i zamówić kolejny smakołyk i zazwyczaj tak jest.

Dla mnie torty wyglądają przepięknie.

Tak wkładam dużo serca w ich wykonanie .
Lubię się tym zajmować a najbardziej cieszy mnie jak klient wraca zamawia kolejny i dziękuję że był przepyszny . Przychodzi do mnie mały chłopiec na ciasto czekoladowe i w ramach wdzięczności namaluje czasami obrazek dla mnie i dziękuję w nich mi że moje ciasto jest najlepsze na świecie i to cieszy.

Cukiernia jest bardziej polska czy irlandzka ?

Moimi klientami są zarówno Polacy jak i Irlandczycy ale nie tylko są też Słowacy,  Czesi, Włosi a także Romowie i Rosjanie.
Staram się dostosować do tego co moi klienci lubią jeść i takie ciasta są u nie robione aby każdy znalazł coś dobrego dla siebie.

Dla kogo jeszcze pieczesz ciasta i torty to są tylko klienci cukierni?

Mam już kilka firm które zamawiają u mnie ciasta np. Restauracja Comix znana nam bardzo dobrze i wiele innych mniej lub bardziej znanych ale również irlandzkie firmy chętnie współpracują z moją cukiernia.

Plany na przyszłość?

Kilka punktów cukierniczych w Cork z moimi wypiekami .

Czy jest jeszcze co chciałabyś dodać?  

Organizujemy również kursy pieczenia dla dzieci i młodzieży .  Wszystkie bieżące informacje na stronie Facebook .

Dziękuje Aniu  za rozmowę oczywiście  powodzenia w biznesie życzę  i polecam koniecznie odwiedzić Cukiernie A&M Sweet Dreams Factory . Niesamowity talent i smak bo bez tego nie byłoby tego miejsca .  Słodkiego weekendu oraz przyszłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień z nowym biznesem.

A&M Sweet Dreams Factory
5 Kinsale Cottages,  Evergreen Rd. CORK

Mobile : 0877153400
Facebook
A&M sweet factory -shop