Początki fotografii sięgają 1839 roku, jednak od czasu swoich narodzin zmieniła się ona nie do poznania. Minęły czasy ciemni, odczynników chemicznych oraz długiego procesu wywoływania zdjęć. W miejsce to weszła zaawansowana technologia cyfrowa.
By korzystać z aparatu świadomie, należy zdobyć szeroką wiedzę techniczną, poznać nazewnictwo i poznać prawa rządzące światem optyki, żeby tworzyć udane kadry, trzeba znać zasady kompozycji aby elementy na zdjęciu tworzyły harmonijną całość. Reguły  jakie stosuje wprawne oko fotografa niczym się nie różnią od tych wykorzystywanych przez sławnych malarzy. Taką wiedzę ma Karolina fotograf i właścicielka firmy Third Eye Photography.

Fotografią  interesowala się od zawsze ale swoją przygodę która zmieniła jej życie zaczęła dwa lata temu . Po studiach fotograficznych zdobyła duża wiedzę oraz poznała ludzi którym zawdzięcza dużo ponieważ pokazali jej świat fotografii nie tylko tej komercyjnej ale również  artystycznej. Współpracuje z irlandzkim fotografem do sesji ślubnych co jest niesamowitym przeżyciem dla niej bo każdy ślub czy para młoda to inna koncepcja i przez to sesja niesamowicie interesująca. W swojej ofercie third eye photography ma również sesje noworodkowe,  dziecięce czy okazjonalne tj. chrzciny, komunie, studniówki. Sesje zdjęciowe zarówno w studiu ale również w plenerze, wszystko dostosowane do klienta a także ceny ustalane są indywidualnie ponieważ każda sesja zdjęciowa jest inna . Karolina bardzo chętnie fotografuje również koncerty, bale charytatywne czy imprezy okolicznościowe.  Jest fotografem w Alternative 4 którzy organizują koncerty oraz współpracuje z Polską Szkołą w Cork oraz Wytwórnia Imprez Zamkniętych którzy organizują polskie imprezy dla polskiej społeczności mieszkającej w Cork i okolicach. Karolina w rozmowie ze mną kilka razy podkreślała że nie chce zamykać się na jeden rodzaj fotografii, lubi różnorodność jest ciekawa nowych wyzwań i chce zdobywać wiedzę i iść do przodu. Spełnia swoje marzenia inwestuje w sprzęt bo dzięki temu może się rozwijać. Praca z ludźmi to jest to co uwielbia i daje jej niesamowita satysfakcję.  Wzięła ostatnio udział w projekcie charytatywnym ” Your International Training “wymiana młodzieży z całej Europy która interesuje się fotografią. Jej zadaniem było kilka spotkań z młodym człowiekiem z innego kraju i rodzaj treningu czy zdobycie nowej wiedzy która poszerza horyzonty. Jest to uważam duże doświadczenie i przekonała mnie Karolina do swojej pasji. Przepięknych zdjęć i pomysłów tego życzę Third Eye Photography. Do zobaczenia za tydzień w kolejnym artykule z cyklu “Wspieramy Biznes w MyCork”.

4 Parkway Drive
Model Farm Road
Bishopstown, Cork

Tel: 0863443702
Facebook : Third Eye Photography