Adam od 12 lat angażuje się w różne projekty skierowane w większości w stronę polskiej społeczności mieszkającej w Cork, m.in. czynnie działa w naszym stowarzyszeniu. W zeszłym roku postanowił  wyjść w stronę społeczności irlandzkiej i zaangażował się w charytatywny rajd rowerowy o nazwie Tour de Munster. Adam nie jest jedynym Polakiem biorącym udział w tym przedsięwzięciu, jest jeszcze Paweł, który jedzie już po raz 5! Właściwie to od niego to wszystko się zaczęło i zainspirował Adama do uczestnictwa w zeszłorocznej edycji.

Paweł Świtaj i Adam Oleś

Tour de Munster każdego roku gromadzi rzeszę około 120 amatorskich kolarzy, którzy po kilkumiesięcznym treningu wyruszają w 640 km trasę wokół prowincji Munster przebiegającą przez 6 hrabstw.
Każdy z nich robi to charytatywnie, w swoim wolnym czasie i jest zobowiązany zebrać kwotę co najmniej 500€ na z góry określonego beneficjenta, w przypadku naszych kolegów jest to organizacja Down Syndrome Ireland (DSI). DSI wspiera nie tylko ludzi z zespołem downa, ale także ich rodziny, integruje, udziela pomocy terapeutycznej, psychologicznej, pomaga w rehabilitacji, organizuje imprezy integracyjne, pomaga tym ludziom trafić na rynek pracy. Cała kwota zebrana przez rowerzystów jak i wsparcie głównych sponsorów trafia na konto organizacji. Dzięki m.in. Tour de Munster powstał w Cork wspaniały projekt o nazwie Field of Dreams, gdzie ludzie z zespołem Downa, również Ci starsi, przekształcili 3 akry ziemi w piękny ogród i warzywniak.
Tour de Munster startuje w czwartek 9 sierpnia z Cork i kończymy w przyszłą niedzielę ok 16:30 na szczycie St. Patricks Hill.
Ponieważ cała akcja trafia w większości do irlandzkiej społeczności chcielibyśmy tym artykułem dotrzeć także do Polaków mieszkających w Cork i nie tylko i prosić Was o wsparcie zbiórki na rzecz Down Syndrome Ireland organizowanej przez naszych kolegów. Jeśli oczywiście mielibyście ochotę nas w tym wesprzeć.

Podaruj

Strona Adama do zbiórki pieniężnej na rzecz Down Syndrome Ireland:

Podaruj

Strona Pawła do zbiórki pieniężnej na rzecz Down Syndrome Ireland:

Pozdrawiam i do zobaczenia w niedzielę na szczycie St. Patricks Hill.