Alternative 4 – Organizacja dużych i małych koncertów, spektakli teatralnych dla dzieci jak i dorosłych oraz wiele innych imprez typu stand up czy imprez muzycznych, to ich pasja. Działają w Cork od niedawna ale mogą już się pochwalić kilkoma sukcesami, m.in. trasa Koncertowa Kobranocki czy pierwszy koncert Dr. Misio w Irlandii .

Marek z Grzegorzem znali się od dawna  a z Rafałem i Anną poznali się przy organizowaniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cork pod skrzydłami MyCork. Wtedy narodził się pomysł żeby robić coś  dla polskiej społeczności z Cork i okolic. Na Początku działalności pomagała im Ela, która również wniosła wiele do zespołu.
Już na  kilka miesięcy przed koncertem organizatorzy załatwiają wszelkie formalności z nim związane: uzyskują niezbędne pozwolenia, wynajmują sprzęt i ekipę pomocniczą a także negocjują warunki występów. Organizacja koncertów i eventów muzycznych jest pracą zespołową kilku  osób i jest niełatwa. Trzeba bowiem zamówić noclegi dla artystów, catering, zadbać o garderoby, nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje, reklamę i inne detale dzięki którym koncert odbywa się.

Już w tym tygodniu w sobotę 11 sierpnia odbędzie się teatrzyk dla dzieci “Trzy Złote Włosy Króla Słońca” na Douglas GAA o 15.30 a bilety tylko €7 a wieczorem Alternative 4 zaprasza na Depeche Mode party do pubu An spalin  Fanach 27-29 South Main . Imprezy cieszą się wielką popularnością Alternative 4 musiał zmienić lokal kilka dni przed planowanym wydarzeniem muzycznym ponieważ ilość sprzedanych biletów i zainteresowanie jest bardzo duże. We wrześniu a dokładnie 8 września Alternative 4 zaprasza również  na Hip Hop Cork party w Crane Lane wykonawcy z różnych zakątków Irlandii wszystkich którzy chcieliby się pobawić i posłuchać dobrej muzyki Alternative 4 zaprasza. Również współpracują z innymi organizacjami. Zapraszam do polubienia ich strony na Facebooku oraz odwiedzenie strony internetowej www.alter4.eu , mnóstwo informacji o bieżących imprezach. Już niedługo, 6 października show Artura Barcisia w kinie na Washington Street na który także się wybieram i polecam . Alternative 4 tej jesieni również zaprasza na koncert zespołu Akurat i Renaty Przemyk . Więc będzie się wiele działo i każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką jest ze w tym roku imprezę sylwestrowa również będzie organizować Alternative4 z muzyką na żywo  w Midleton Co.Cork. Dla wszystkich tych którzy są zainteresowani imprezami bardzo często organizowana jest przedsprzedaż biletów online w promocyjnej cenie, więc warto zaplanować i już dziś kupić bilet. Duża rolę odgrywają sponsorzy bez których koncerty i imprezy muzyczne nie byłyby możliwe. Alternative 4 chciałby podziękować Kancelarii prawnej Rostra, sklepowi Polonez, Amigo’s Burrito Bar, Printout, To tu, biurowi rachunkowemu AB Accountancy, Lucars, Cargas, Caffè Spresso, Finanse First, 24 Constructions, firmie Comix, GSM centre , Creative Embroidery. Trzymam kciuki za Alternative 4 i zapraszam wszystkich w ich imieniu . Do Zobaczenia w następnym |Wspieramy biznes w MyCork”.