Przedstawiamy pańswu Empire Acrobatic Rock’n’Roll Dance School. Będą oni gośćmi na naszym pikniku który odbędzie się 26 Maja. Będziemy mieli możliwość podziwiać ich znakomite umiejętności taneczne na żywo! Więcei informacji o pikniku tutaj.

Empire Acrobatic Rock’n’Roll Dance School jest jedyną szkołą akrobatycznego Rock’n’Rolla w całej Irlandii. Prowadzi ją małżeństwo z 18 letnim stażem w tej dyscyplinie, dwukrotni Mistrzowie Świata: Katarzyna Kik-Witkowska i Jarosław Witkowski. Klub w Irlandii działa od końca 2015 roku i bardzo szybko się rozwija. Na dzień dzisiejszy zrzesza ponad 100 tancerzy w czterech miejscowościach: Mallow, Kanturk, Millstreet, Killarney i od września działać będzie również w city Cork oraz Dublinie. Klub jest członkiem DanceSport Federation of Ireland (DFI) oraz Światowej Federacji Rock’n’Rolla Akrobatycznego (WRRC).
Najlepsi tancerze z klubu reprezentują Irlandię w wielkich zawodach takich jak Puchary Świata, Mistrzostwa Świata i Europy. W czerwcu 2017 roku 3 pary młodzików uczestniczyły w USA Championship które odbyły się w Bostonie i wywalczyły tam 3 złote oraz 2 srebrne medale. Natomiast Formacja RockGirls wygrała pierwsze międzynarodowe Mistrzostwa Irlandii w których rywalizowali ze sobą kluby z USA, Polski, Ukrainy oraz Irlandii. Obecnie 5 najlepszych par z klubu oraz jedna formacja szykują się intensywnie do Pucharu Świata który odbędzie się w Zielonej Górze 23-24 czerwca. To będzie największa taneczna impreza w Europie z udziałem 2000 tancerzy z 30 krajów z 4 kontynentów.
Do Zielonej Góry klub zabiera 35 tancerzy z Irlandii którzy po zawodach zostaną w Polsce aby przez ponad tydzień szkolić się na międzynarodowym obozie z najlepszymi trenerami z całej Europy.