Kochani Nasi

 

Sztab już zarejestrowany, a to oznacza, że możecie zacząć się zgłaszać do kwestowania podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Postaramy się tutaj przybliżyć Wam zasady, jakie należy spełnić by móc zostać jednym z naszych kwestujących.

Po pierwsze i najważniejsze – trzeba być dostępnym podczas dnia Finału, czyli 13 stycznia 2019. Czy zamierzacie kwestować czy po prostu razem z nami się bawić – zarezerwujcie sobie tę datę już teraz! Najlepiej cały weekend.

Wracając do zbierania pieniędzy – jeśli chcesz zbierać do puszki, musisz być oficjalnym kwestującym. Jak się nim stać? No cóż, proces ma kilka etapów, ale dla chcącego nic trudnego.

  1. Napisz email do naszej koordynatorki Mai na adres maja.skowron@zhp.ie z krótką informacją o tym, że chcesz zbierać pieniądze do puszek
  2. Maja wyśle ci spis wszystkich danych, jakie są potrzebne (typu imię i nazwisko, pesel itp.) Poda też wymagania dotyczące zdjęcia do identyfikatora
  3. W dniach 5-10 grudnia musisz być w stanie przyjechać do Cork (w okolice jeziorka – The Lough) by podpisać deklarację uczestnictwa w zbiórce (specjalny dokument utworzony przez bazę Sztabu Głównego na podstawie Twoich danych)
  4. Twoja deklaracja zostanie odesłana do Warszawy pocztą, a na jej podstawie wystawiony zostanie Twój identyfikator, który (razem z puszką) będzie do odbioru w styczniu.

 

Kochani, kilka uwag z naszej strony:

  1. Liczba kwestujących jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy.
  2. Osoby niepełnoletnie muszą kwestować razem z opiekunem. Nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim opieki, a bezpieczeństwo to podstawa.
  3. Jeśli jako opiekun zamierzasz kwestować ze swoim dzieckiem/podopiecznym, zgłoś tylko jedno z Was, żeby nie zajmować innym miejsca (patrz punkt 1)
  4. Zbiórka pieniędzy przez kwestujących jest dozwolona jednie w dniu finału, czyli 13 stycznia 2019 (niedziela).
  5. WAŻNE – w Irlandii, aby móc kwestować „na ulicy”, organizacja koordynująca kwestę musi posiadać tzw. Charity Number. Ponieważ sztab WOŚP takiego nie ma, zbiórka pieniędzy jest ograniczona do miejsc, które pozwolą na swoim terenie na kwestę (np. polskie sklepy). Maja (koordynator finansowy) oraz Lila (szef Sztabu WOŚP Cork) mają listę miejsc dostępnych i po 1 stycznia 2019 nastąpi przydzielenie kwestujących do lokalizacji.

 

Uff… Trochę to skomplikowane, ale nie martwcie się. Nasze dziewczyny (i reszta pomocnego Sztabu) organizują to nie pierwszy raz, damy wszyscy radę. W razie pytań piszcie do Mai na podany wyżej adres email, lub dzwońcie do Lili na numer: 089 498 9826.

 

Sie ma!!!