Powstanie nowy wieżowiec w Cork. Na Jacob’s Island (Mahon Point) powstanie inwestycja za 140 milionów euro która pomieści 413 jednostek mieszkaniowych. Deweloperzy dostali właśnie zgodę na rozpoczęcie prac projektowych.

Komisja zatwierdziła plan rozwoju w Mahon, który obejmuje 25-piętrowy budynek, w ramach programu strategicznego rozwoju osiedli mieszkaniowych. Plan ten pozwala na zabudowę mieszkaniową ponad 100 jednostek, dzięki temu mogli ominąć władze lokalne w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Aplikacja na wieżę została złożona tego lata przez konsultantów O’Mahony Pike Architects i HWP i będzie najwyższa w kraju po wybudowaniu.

Lokalizacja jest jedną z kilku obecnie uznanych za odpowiednie do budowy wieżowców w ramach planu rozwoju miasta Cork.

Plany obejmują 409 miejsc parkingowych i mniej więcej 200 miejsc rowerowych.

Kiedy powstanie budynek, zwiększy ponad dwukrotnie liczbę mieszkańców Jacob’s Island, która obecnie ma około 330 jednostek mieszkalnych.

Rozwój nie został jednomyślnie zaakceptowany przez lokalną grupę mieszkańców i Partię Zielonych, krytykując brak wspomagających infrastruktur, takich jak szkoły, sklepy i przestrzenie społeczne.

Jednak miejscowi radni Chris O’Leary i Des Cahill z zadowoleniem przyjęli te plany, podczas gdy zastępca dyrektora City Hall Pat Ledwidge powiedział, że takie przedsięwzięcia będą częścią przyszłości miasta.