Nie wiem czy wiecie, ale Stowarzyszenie Polonijne MyCork jest najstarszą organizacją polonijną, jaka działa w Cork – już od 2005 roku!

Co tak właściwie robimy? POMAGAMY. Jak tylko umiemy. Pomagamy Polakom zintegrować się z Irlandczykami na przykład poprzez udział w Festiwalu Polska-Eire. Pomagamy ludziom w Polsce angażując się w akcje charytatywne takie jak WOŚP czy Szlachetna Paczka. Pomagamy Polonii w Cork rozwijać swoje pasje poprzez organizowanie (z reguły darmowych) warsztatów i spotkań o rozmaitej tematyce. Pomagamy dbać o zdrowie współpracując z inicjatywą „od A do Z czyli od Aktywności do Zdrowia”. Pomagamy harcerzom z ZHP Cork wspierając ich działania i współorganizując z nimi różne imprezy, a także pamiętając o ważnych dla historii Polski wydarzeniach (na przykład od 4 lat wspólnie z harcerzami pod pomnikiem Ofiar I Wojny Światowej składamy wieniec z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada).

Ale my też czasem potrzebujemy pomocy. Waszej pomocy. Inicjatyw i pomysłów jest dużo, rąk do pracy trochę mniej. A przecież chodzi o sprawy bliskie naszej wspólnej społeczności! Działamy raz na poważnie, raz na wesoło. Każdy robi tyle, na ile pozwala jego życie prywatne. Może więc chciałbyś lub chciałabyś dołączyć do naszego grona? Jeśli lubisz działać w zgranej ekipie, w której każdy ma możliwość wybrania sobie inicjatyw bliskich jego/jej poglądom i wartościom, to zgłoś się do nas!

A może lubisz pisać? Nasza strona internetowa, www.mycork.org ma szerokie grono odbiorców, dlatego jeśli masz pomysł na swoje artykuły ale nie wiesz jak „zdobyć” pierwszych czytelników – skontaktuj się z nami.

To chcący-niechcący cytując klasyka, pytamy Was wszystkich: POMOŻECIE?

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem MyCork lub pisać swoje artykuły na naszą stronę, wyślij e-mail na adres: info@mycork.org lub skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na naszym profilu FB MyCork (@MyCorkPolishAssociation)