Klub siatkarski Net Force Cork został założony w 2016 roku i od samego początku jednym z glownych  celow była gra w Irish National League.
Trenerem i założycielem jest Karolina Janczy – była zawodniczka T.S Wisla Krakow, trenerka i nauczycielka wf.
Oprócz startu w lokalnych rozgrywkach mix chcieliśmy wystartować i zaistnieć  profesjonalnej kobiecej lidze irlandzkiej. Nie było w Co.Cork od wielu lat klubu startującego w takich rozgrywkach.
Mając w składzie doświadczone zawodniczki,  które grały w ligach wcześniej w swoich krajach ( Polska, Włochy, Hiszpania, Francja, Irlandia) nie było innej opcji jak sprobowac.
I tak sie stalo.
Z pomocą sponsorów i lokalnych władz wystartowałyśmy w Women’s Division 2 Irish National League w sezonie 2017/2018. Rozgrywki zakończyłyśmy na 2 miejscu co dało nam prawo do meczów barażowych o wejście do wyższej ligi.
Wygrayłśmy i w tym sezonie 2018/2019 gramy w Women’s Division 1.
Obecnie plasujemy się na 2-gim miejscu tabeli jeżeli utrzymamy pozycję do końca ligi sytuacja z ubiegłego sezonu sie powtorzy i czekają nas baraże o wejście do Premier League – najwyższej ligi w Irlandii.
Najbliższy mecz w ta ndz 20.01 o godz.12:00 w naszej Hali szkole Colaist Chriost Ri na Capwell Road Turner Cross zapraszamy bo przeciwnikiem będzie zespół z pierwszego miejsca tabeli Munster Thunder więc powiedziałabym mecz o awans 😉
W ubiegły weekend nasz zespół Mix zdobył Puchar South Ligi! W tamtym sezonie byliśmy 3.
W 2017 roku zdobyłyśmy Munster Cup oraz zwyciężyłyśmy South Women’s League.
Jest coraz lepiej a będzie super gdy awansujemy do ekstraklasy i uda nam się sprowadzić do Cork zespoły z Premier League, ciekawe mecze wysoki poziom gry-o to nam chodzi.
Zachęcamy do dopingowania i oglądania naszych meczy, szczególnie teraz kiedy wchodzimy w najważniejszy etap rozgrywek, zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, tam znajdziecie aktualności, terminy meczy i wiele informacji o drużynie ale i siatkówce w kraju i na świecie.


Pozdrawiam
Karolina