21 września 2018

Noc Kultury to coroczne wydarzenie w całej Irlandii, które celebruje kulturę, kreatywność i sztukę. W tym roku odbędzie się w piątek 21 września 2018 roku. W Noc Kultury, różne organizacje między innymi Narodowy Instytut Kultury, przedłużają godziny otwarcia, aby umożliwić szerszy dostęp dla publiczności. Organizatorzy w ramach “Culture Night 2018” przygotowali liczne wydarzenia i warsztaty w wielu miejscach w Cork i są one dostępne bezpłatnie.

Noc Kultury wyrosła ze stosunkowo niewielkiej imprezy kulturalnej, która odbyła się w Dublinie w 2006 r., do znaczącej krajowej imprezy kulturalnej, jaką jest obecnie. Około 400 000 osób odwiedza muzea, galerie, warsztaty artystyczne i centra kulturalne na całej wyspie. 

Wydarzeń podczas tegorocznej “Culture Night” w Cork, nie sposób wymienić, jest tego bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Po szczegółowe informacje na ten temat odsyłamy tutaj.

Organizatorzy przewidzieli bezpłatną komunikację autobusową. Informacje na temat autobusów w Cork podczas wydarzenia, można znaleźć tutaj.