W tym odcinku poznacie Tomka – właściciela kawiarni mieszczącej się w centrum Cork na MacCurtain street.

“Dowiecie się między innymi o początkach jego działalności. Zapraszam wszystkich serdecznie do oglądania pierwszego odcinka serii, opowiadającej o Polakach żyjących poza granicami Polski i prowadzących własną działalność. UWAGA: Jeśli jeszcze nigdy nie byliście u Tomka a ten materiał zachęcił Was do tego, PROSZĘ podczas Waszej wizyty wspomnijcie o tym Tomkowi. Dziękuję w imieniu swoim jak i Tomka.  Dziękuję! ” Adam.

Autorem serii filmów “Polak Na Swoim” jest Adam który prowadzi swój kanał na YouTube Rideronthestorm Ireland

Oto jak sam mówi o swoim projekcie:
“Nie wiem od czego zacząć więc napiszę wprost: w pewnym momencie mojego życia uznałem, że samo wrzucanie filmików z wakacji to dla mnie zdecydowanie za mało, że chcę pójść tym torem, ale że chcę zrobić coś z głębszym przekazem. Zaledwie kilka miesięcy temu był to tylko pomysł w mojej głowie ale szybko przystąpiłem do działania.”

“Nie było jednego powodu aby nagrać wywiady z Polakami prowadzącymi swoja działalność.

Chyba taką główną ideą aby nagrać ten cykl reportaży, było to aby pokazać, że Polak za granicą to również przedsiębiorcy i ciężko pracujący człowiek, który w niełatwych realiach za granicą potrafi odnaleźć się na tyle , żeby zacząć pracować na własny rachunek.

Wielokrotnie czytając artykuły o Polakach wracających z emigracji do Polski (w tym również i ja takim wracającym Polakiem byłem przez 1,5 roku), natykam się na bardzo niemiłe komentarze internautów w których nazywają nas nieudacznikami, którym nie wyszło w Polsce i radzą nam żebyśmy lepiej zostali tam gdzie jesteśmy. Moja seria wywiadów “Polak Na Swoim” jest takim skromnym przekazem, że my Polacy żyjący na emigracji z nieudacznikami nie mamy nic wspólnego i całkiem dobrze sobie radzimy.

Kolejnym powodem jest inspirowanie innych.
Inspirowanie do tego aby również zakładać własne firmy, aby internauci obejrzeli moje filmy i stwierdzili, że to nie jest takie straszne jak się wydawało. Stąd też Złota Rada na końcu każdego wywiadu, gdzie proszę doświadczone osoby aby podzieliły się własnym doświadczeniem z innymi. Ja będąc w Irlandii dwukrotnie zakładałem własną działalność ale to temat na inną rozmowę. W każdym razie myśl o założeniu własnej działalności mnie nie opuszcza.

Gdybyś ty, drogi czytelniku miał do przekazania jakąś niezwykłą / ciekawą historię, kryjącą się za wyjazdem za granicę, historię która wydarzyła się po przyjeździe do Irlandii albo opowiada co tak naprawdę spowodowało, że zdecydowałeś opuścić się swoją Ojczyznę, to ja również chętnie spotkam się z tobą.”

Zachęcamy do oglądania!