Łączenie nauki z zabawą to popularny i bardzo skuteczny sposób na naukę.

Gra “Polish Your Polish” powstała aby ułatwić dzieciom szkół polonijnych naukę języka polskiego oraz zaznajomić je z podstawową wiedzą na temat geografii Polski.
Czemu służy gra?
“Polish Your Polish” pomoże Twojemu dziecku opanować trudne zwroty, utrwalić słówka, pomoże w nauce trudnej ortografii. Wszystko to podczas przyjemnej zabawy!

Gra składa się z 4 modułów. Dla młodszych dzieci przygotowano moduły “Mój kosmita” i “Mój awatar”, polegające na tworzeniu lub ubieraniu postaci.

Starsi gracze mogą odbyć wirtualną podróż po mapie Polski, od gór aż po Morze Bałtyckie utrwalając zasady pisowni ortograficznej i podstawową wiedzę na temat geografii Polski.

Moduł “Memory” daje okazję młodszym i starszym graczom ćwiczenia znajomości polskich homonimów oraz fraz w dwóch językach: polskim i angielskim.

Jak można korzystać z gry?
Gra jest dostępna on-line w przeglądarce internetowej pod adresem www.pyp.edu.pl a także dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.

Żródło: https://play.google.com