Moi kochani.

                Pomyślałam sobie,że będąc już prawie babunią fajnie byłoby podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem życiowym. Nie! Nie!Proszę się nie obawiać. Nie chcę nikomu opowiadać mojego życia i dawać złotych rad jak to należy postępować aby być przykładnym obywatelem tego świata. Bardziej myślałam o takim domowym  SOS – sprawdzonych poradach i sposobach na każdy temat. O tym żeby wrócić pamięcią do dawnych metod naszych babć i zastosować je w naszym życiu zamiast sięgać po środki chemiczne nie zawsze korzystnie wpływające na nasze życie.

Przypominacie sobie aby w domu Waszej babci “pachniało” kiedyś przypalonym mlekiem czy spalonym bigosem, a pomiędzy unosił się zapach środków do dezynfekcji? Ja nie pamiętam. W kuchni mojej babci pachniało zupą jarzynową i najwspanialszym ciastem drożdżowym ze śliwkami z duuuużą ilością kruszonki . Wszędzie było czuć przyjemny zapach suszonych ziół,które moja babcia potrafiła wykorzystać nie tylko podczas gotowania. W jej domu był jeszcze jeden element, który bardzo mnie fascynował a mianowicie “magiczna szafa” w której było wszystko .Po jej otwarciu unosiła się delikatna woń lawendy,a śnieżnobiała pościel raziła w oczy.Pamiętam jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. W domu mojej babci nigdy nic się nie marnowało. Potrafiła ona z niczego ugotować wykwintną potrawę o niepowtarzalnym smaku.

To własnie taką wiedzą i doświadczeniem chcę się z Wami dzielić. Sprawdzoną przez pokolenia i przystosowaną do dzisiejszych czasów.Naturalnymi sposobami na katar,brudny fotel,czystą podłogę,przypalone garnki i najlepsze ciasto na pierogi. Zebrałam tę wiedzę przez swoje życie prawie babuni i stosuję w swoim domu. Każdego dnia uczę się czegoś nowego i nigdy nie przestanę. Zapraszam Was moi kochani do lektury i zadawania pytań,które będą inspiracją do kolejnych wpisów. To tyle tytułem wstępu. Za tydzień o aloesie i jego dobroczynnym działaniu  (tak w nawiasie to można go teraz kupić w Lidlu) i coś na ząb czyli przepis niespodzianka.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego.

Prawie Babunia