W środę, 18 września, w ABC EDU Polskiej Bibliotece w Cork odbyły się warsztaty na temat SIŁY WOLI.

Znasz takie określenia jak siła woli, samozaparcie, samodyscyplina czy samokontrola? Mało kto wie, ale mowa tu o dwóch różnych rzeczach.
SAMOREGULACJA (inaczej samodyscyplina, samokontrola) to systematyczne działanie, które ma za zadanie doprowadzić Cię do wybranego przez Ciebie celu. Gdybym miała użyć analogii, to powiedziałabym, że samodyscyplina to jazda w wybranym kierunku. Ty jesteś autem, który tę jazdę wykonuje. ALE, żeby dojechać do celu, auto potrzebuje wielu rzeczy: sprawnego silnika, napompowanych kół, układu zapłonowego, paliwa i wielu innych. I nasza siła woli (samozaparcie) jest takim właśnie paliwem.

Paliwo – no cóż. Każde auto ma swoją wielkość baku – te mniejsze od 28 do 40 litrów. Ale już taki Range Rover LWB ma bak 105 litrów. Pomyśl, czyż nie byłoby miło mieć trzy razy większe zapasy swojej siły woli niż ma się teraz?

A co, jeśli Ci powiem, że dzięki odpowiednim ćwiczeniom możesz zwiększyć swój bak z paliwem? (przepraszam, z siłą woli. Auta Ci nie zmienię na większe 😉 ). Jeśli chcesz spróbować to zapraszam do

Wyzwania z „od A do Z Cork”. Wystarczy, że polubisz stronę „od A do Z Cork” na FB TUTAJ i napiszesz do mnie tam wiadomość prywatną. Wyślę Ci instrukcję do ćwiczenia (działanie potwierdzone naukowo!), które pozwoli Ci na powiększanie swoich zapasów siły woli. Nic to nie kosztuje, zajmuje naprawdę niewiele czasu i możesz to ćwiczenie wykonywać wszędzie gdzie Ci to pasuje – w domu, w pracy, w aucie! Szczerze polecam i jeszcze raz zapraszam do udziału w wyzwaniu.

A już za niecałe dwa tygodnie, w środę 2 października 2019, warsztaty na których zajmiemy się organizacją czasu. Szczegóły wkrótce!

 

Dr Maja Skowron-Grześkowiak jest doktorem nauk o kulturze fizycznej. Specjalizuje się w psychologicznych czynnikach wpływających na aktywność fizyczną i odchudzanie. Ponadto posiada tytuł specjalisty do spraw żywienia, certyfikat trenera personalnego ze szczególnym uwzględnieniem sportów siłowych oraz jest absolwentką studiów podyplomowych z dziedziny psychodietetyki. Prywatnie – zapalona harcerka, działaczka społeczna a od listopada 2017 także mama małego Konrada