Producenci telewizyjnego show “Tastes Like Home” ze stacji RTE, szukają chętnych do wzięcia udziału – w trzecim sezonie serii.  Autorka Catherine Fulvio w programie chętnie przedstawi polską rodzinę z ich historiami i jedzeniem.

“Jedzenie jest częścią naszej kultury i naszego dziedzictwa. Kiedy przeprowadzamy się za granicę, jest to jedna z pierwszych rzeczy, za którymi tęsknimy. Miło mi było wprowadzić charakterystyczne smaki Irlandii do wszystkich czterech zakątków świata i czekam z niecierpliwością, aby zrobić to ponownie w trzeciej serii.”

Do tej pory Catherine Fulvio podążała za irlandzkimi rodzinami od Korei Południowej, Londynu i Kanady po Południową  Afrykę z potrawami, w tym pysznym półmiskiem z owoców morza z wędzonych przegrzebków i homara, czy tradycyjnym “fish pie” i  zupą porową. Wszyscy mamy danie, które budzi najlepsze wspomnienia i chcemy, abyś podzielił się swoim! Catherine odwiedzi ukochaną osobę wszędzie, gdzie mieszka, np. W Hong Kongu, Islandii, Polsce, Wellington lub Brisbane, i pomoże im odtworzyć potrawę “Smakuje jak w domu”.

Podobnie jak irlandzkie rodziny z bliskimi za granicą, szukamy także osób lub rodzin, które osiedliły się tutaj i teraz nazywają Irlandię domem w tych opowieściach, Catherine spotka się z tobą, a następnie pojedzie odwiedzić twoją rodzinę i znajomych z twojej ojczyzny.

Zgłoszenia można składać do 29 kwietnia, a zdjęcia rozpoczną się w maju / czerwcu 2018 r. Każdy poziom umiejętności  gotowania mile widziany. Ale zamiłowanie do domowej kuchni jest koniecznością!

Zgłosić do programu można się wchodząc na stronę www.tasteslikehome.ie