Przedstawienie zrealizowaliśmy na motywach baśni Jerzego Ficowskiego pt. “Trzy Złote Włosy Króla Słońca”.
Staraliśmy się wydobyć z tej historii treści i wątki, dzięki którym powstał spektakl oryginalny w prostocie formy i głęboki w treści, w którym znaczącą rolę odgrywa gotowość widza, zarówno tego starszego jak i młodszego, do wyruszenia w podroż do krainy swojej wyobraźni.
Nasza opowieść zaczyna się w ubogim cygańskim obozowisku od rodzinnej awantury.
A potem…,a potem jest już tylko ciekawiej.

11.08.2018 godz. 15:30

Konstrukcja przedstawienia zawiera w sobie różne tak zwane plany i techniki teatralne. Mamy tu plan żywy, czyli dwójkę aktorów kreujących postacie Cygana i Cyganki, mamy grę aktora w masce, mamy elementy pantomimy, ożywione spersonifikowane przedmioty (zły podstępny Król – poduszka, i Białowłosy – dzbanek) oraz oczywiście formy lalkowe – Bezimienny (Cyganiak) i Królewna. Wszystkie formy przeplatają się ze sobą tworząc dzięki znakomitej pracy aktorów szeroką gamę wyrazistych postaci.

Nasza sztuka w swej wymowie nie jest jedynie rozrywką , ponieważ z jednej strony (czytelnej dla młodego widza) opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i walce dobra ze złem, a z drugiej (tej którą mamy nadzieję odczytają dorośli), opowiada o losie dwójki ludzi, którzy mają tylko siebie, a bardzo chcieli by mieć dziecko, którym los ich nie obdarzył. W spektaklu nie zabraknie jednak wielu zabawnych wręcz groteskowych scen i momentów pełnych zaskakujących zwrotów akcji.
Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie będzie źródłem ciekawych przeżyć i autentycznych emocji.
Spektakl rekomendujemy jako familijny: dla rodziców i dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym.

Polski Teatr w Limerick – “The Polish Theatre in Limerick”:
“Trzy Złote Włosy Króla Słońca”
Adaptacja i reżyseria:
Andrzej Dudek
Występują:
Marta Komarnicka-Dudek
Adrian Szejka
Scenografia, lalki i kostiumy:
Polski Teatr w Limerick

Przedstawienie powstało przy współpracy Sobotniej Polskiej Szkoły im. Janusza Korczaka w Limerick.

Przedstawienie odbędzie sie w Douglas GAA Club w Cork 11 sierpnia o godz 15.30. Bilety do nabycia Tutaj. Gorąco zapraszamy!

Douglas GAA Club

Douglas West

Cork