Każdego roku, w ostatnim tygodniu sierpnia, wiele krajowych i setek lokalnych organizacji społecznych bierze udział w organizowaniu wydarzeń w całym kraju. Wiele wydarzeń odbywających się w ciągu tygodnia jest bezpłatnych, a program podkreśla ogrom wspaniałej pracy, która jest realizowana we wszystkich społecznościach w Irlandii w celu zachowania i promowania naturalnego oraz kulturowego dziedzictwa.

Tydzień Dziedzictwa Narodowego jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, w której co roku bierze udział ponad czterdzieści krajów. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie świadomości naszego naturalnego i kulturowego dziedzictwa oraz promowanie wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego. Każdego roku miliony Europejczyków odwiedzają historyczne zabytki i obiekty w całej Europie podczas Europejskich Dni Dziedzictwa. W Irlandii obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa z pełnym tygodniem wydarzeń w ramach Tygodnia Dziedzictwa Narodowego.

Przykładowe wydarzenia:

  • Festiwal  Nabrzeża Cork Coal Quay 2018 18.08 12pm – 5pm
  • Youghal Medieval Festival 19.08 12pm -6pm
  • Camden Fort Meagher Open Weekend 18, 19, 26.08 12pm – 5pm
  • Geologiczna wycieczka po UCC 22.08 6pm -8pm

Wydarzeń jest tak wiele, że można wymieniać w nieskończoność. Dokładne informacje na temat każdego z nich znajdziecie pod tym adresem: www.heritageweek.ie