W tą niedzielę 16 września 2018 roku już po raz  37, odbędzie się Mini Maraton Kobiet w Cork. Women’s Mini Marathon, stał się jednym z największych wydarzeń sportowych w regionie, przyciągając ok. 8 000 uczestników, z których wielu zbiera fundusze na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Wydarzenie jest organizowane przez Athletic Association of Ireland (Cork). Cały dochód idzie do Athletic Association of Ireland (Cork), aby pomóc w rozwoju lekkoatletyki w regionie Cork.

Wyścig przyciąga kobiety (i niektórych mężczyzn!) w każdym wieku i o różnych umiejętnościach, bardzo często z dużym poczuciem humoru.

W tym roku wyścig będzie przebiegał przez sześć kilometrów, zaczynając od Central Park Road o 13:00 poprzez Marine, Blackrock Village, Ballintemple, Maryville, Monahan Road i zakończy się  w Kennedy Park. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowany medal po ukończeniu Mini Maratonu.

jest jeszcze szansa aby zarejestrować się do wyścigu pod tym linkiem https://register.primoevents.com/ps/event/EveningEchoWomensMiniMarathon